Türkçe
English
Azerbaycan
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir
Altaro - Vm Backup
Buradasınız: Anasayfa / Çözümleri̇mi̇z
Altaro - VM Backup
Altaro - VM Backup

VM BACKUP V9 – DEĞİŞMEZ BULUT DEPOLAMADAN YARARLANAN FİDYE YAZILIMI KORUMASI (RANSOMWARE)

 
VM Backup V9 ile değişmez bulut depolama

Fidye yazılımı (Ransomware) saldırıları sürekli artıyor ve verilerinizi siber suçlulardan korumak her zamankinden daha önemli. VM Backup V9 artık verilerin belirli bir süre boyunca kimse tarafından silinemeyeceğini, değiştirilememesini veya silinememesini sağlayan Immutable Cloud Storage'dan yararlanıyor. 

Avantajlar şunları içerir: 

 • Kurcalamaya karşı korumalı, tanımlanmış değişmez ilke altındayken yedekleme verileri. 
 • Fidye yazılımı saldırılarına karşı içiniz rahat olsun. 
 • Mevcut tesis dışı depolama işlevselliğinin üzerinde ekstra güvenlik katmanı. 
 • Saklama, bulut deposunda sorunsuz bir şekilde çalıştığı için gereksiz verileri saklamaya ve yüksek maliyetlere maruz kalmaya gerek yoktur. 

VM BACKUP'DAKİ DİĞER YENİLİKLER NELERDİR?

VM Backup'ın en son sürümü ayrıca optimize edilmiş ölçeklenebilirlik ve sağlamlık özelliklerine sahiptir. VM Backup, sağlam uzun vadeli depolama ve disk alanının daha verimli kullanımını sağlayan yenilenmiş yedekleme havuzuyla büyük altyapıları kolayca yönetebilir. Buna ek olarak, tesis dışı depoda veri saklama artık diğer işlemlerle paralel olarak çalışabilir.
 
ŞİRKET VERİLERİNİZİ KOLAYLIKLA YEDEKLEYİN VE GERİ YÜKLEYİN:

İSTEDİĞİNİZ ZAMAN, HIZ VE BÜYÜK DEPOLAMA TASARRUFLARI İLE

Sistem hataları, donanım arızaları veya virüskötü amaçlı yazılım (malware) veya fidye yazılımı (ransomware) içeren siber saldırılar - veri kaybına yol açabilecek sayısız senaryo vardır. 2019'da şirketler için sunucu kesintilerinin ortalama maliyeti 770.000 $, veri kayıplarının maliyeti ise 963.000 $ civarındaydı. Bu nedenle şirketlerin kendilerini korumaları bir zorunluluktur. Hornetsecurity'nin piyasadaki kullanımı en kolay, en sağlam ve uygun maliyetli çözümlerden birine sahip olduğu defalarca kanıtlanmıştır.

Kesinti süresini ve veri kaybını azaltın: Sürekli Veri Koruma (CDP) ve WAN için optimize edilmiş replikasyon sayesinde, bir veri kaybı senaryosu durumunda yedekleme dosyalarınız sadece birkaç dakika içinde kullanılabilir hale gelir ve her zamanki gibi çalışmaya devam edebilirsiniz. Çözümün benzersiz Artırılmış Satır İçi Veri Tekilleştirme özelliği, yedekleme depolama alanınızda büyük tasarruflar sağlar ve maliyetleri önemli ölçüde azaltır.

Verimli Yedekleme Kurulumu:

Karmaşık yapılandırmalara gerek kalmadan hızlı bir şekilde çalışır

Hızlı bir başlangıç yapın: Karmaşık yapılandırmalara, yazılım bağımlılıklarına veya dik öğrenme eğrilerine gerek kalmadan ilk sanal makine (VM) yedeklemenizi 15 dakikadan kısa sürede kurun ve çalıştırın.

VM Backup, kuruluşunuza anında ve tutarlı bir şekilde değer sunabilmeniz için ihtiyacınız olan güvenilirliği ve performansı güçlük veya karmaşıklık olmadan sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 • Kullanımı kolay, sezgisel kullanıcı arayüzü - güvenilir bir yedekleme stratejisi uygulamanızı kolaylaştırır
 • Birden çok ana bilgisayarda yedekleme/geri yükleme ve çoğaltma görevlerini yönetmek ve yapılandırmak için hızlı ve basit
 • Tam kontrol ve ölçeklenebilirlik – Tüm Hyper-V ve VMware ana bilgisayarlarınızı tek bir konsoldan izleyin ve yönetin

Yedekleriniz Üzerinde Tam Kontrol:

Güçlü ve hızlı merkezi kontrol

VM Backup, birden fazla ana bilgisayarda yedekleme ve geri yükleme işlerinizin yönetimini ve yapılandırmasını basitleştirerek size zaman kazandırır.

 • Immutable Cloud Storage'dan yararlanan Fidye Yazılımı Koruması (YENİ)
 • WAN İçin Optimize Edilmiş Replikasyon 
 • Sürekli Veri Koruma (CDP)
 • Eşzamanlılık – birden çok VM'yi aynı anda yedekleyerek, yedekleme işlemleri özellikle verimlidir
 • Çeşitli bulut depolama seçeneklerini yerel olarak destekler
 • Dede-Baba-Oğul Arşivleme (GFS)

Minimum RTO ve RPO:

Replikasyon ve CDP aracılığıyla Kurtarma Noktası Hedefini (RPO) ve Kurtarma Süresi Hedefini (RTO) önemli ölçüde azaltarak kullanıcılarınızın olağanüstü durum durumunda verilerini olabildiğince hızlı ve eksiksiz bir şekilde kurtarmasına yardımcı olun.

Büyük Depolama Tasarrufları:

Büyük tasarruflar – Artırılmış Satır İçi Veri Tekilleştirme sayesinde 

Artırılmış Satır İçi Veri Tekilleştirme ile VM Yedekleme, yedekleme havuzunuz için depolama gereksinimlerinizi önemli ölçüde azaltarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Tekilleştirme işlemimiz tüm yedekleme işlerinde çalışır, bu nedenle sanal makineleri birlikte gruplandırmanız gerekmez (son işlem kullanılmaz). Büyük depolama tasarruflarına sahip küçük yedekleme boyutu, avantajlardan yalnızca biridir; Artırılmış Satır İçi Veri Tekilleştirme, yedekleme ve geri yükleme hızını da artırır.

 

VM Backup'ı ve tüm özelliklerini şimdi deneyin - 30 gün boyunca ücretsiz!

 

GÜÇLÜ ÖZELLİKLERE SAHİP SANAL MAKİNE YEDEKLEME VE REPLİKASYON

Immutable Cloud Storage'dan yararlanan fidye yazılımı koruması

VM Backup, müşterilerin Azure Blob, Wasabi ve Amazon S3'te Immutable Cloud Storage'dan yararlanarak verilerini fidye yazılımlarından korumasını sağlar. Bununla, yedekleme verileri kurcalamaya karşı korumalı olacak ve yöneticiler veya kök kullanıcılar da dahil olmak üzere herhangi bir kullanıcı tarafından değiştirilemez veya silinemez, bu da şirketlere ekstra bir veri güvenliği katmanı sağlar.

Artırılmış Satır İçi Veri Tekilleştirme ile büyük depolama tasarrufları

Ortak veriler yalnızca bir kez yedek veya Offsite konuma aktarılır. Çoğu rakibin aksine, hizmet bu işlem sonrası işlemi işlemez, bu nedenle yalnızca değiştirilen verilerin müşterinin yedekleme havuzuna hemen gönderilmesini sağlar (aktarımdan sonra aynı verileri kaldırmak yerine).

Microsoft Azure, Amazon S3 veya Wasabi'ye sorunsuz bulut yedekleme

Kullanıcılar, hesap ayrıntılarını girebilir ve site dışı yedek kopyalarını seçtikleri sağlayıcıda saklayabilir. Bu şekilde, müşteriler verilerinin doğrudan Azure, S3 veya Wasabi'nin yanı sıra yerel bir diske, ağ yoluna veya Hornetsecurity Offsite Server'a kolayca yedek bir kopyasını oluşturabilir.

Sürekli Veri Koruma (CDP)

Sürekli Veri Koruma (CDP), kullanıcıların sanal Windows makinelerini (VM'ler) her 5 dakikada bir yedeklemesine olanak tanıyarak, bir veri kaybı senaryosu oluşması durumunda yalnızca birkaç dakikalık veri kaybının olmasını sağlar. Veri kaybındaki bu çarpıcı azalma, güçlükleri en aza indirirken şirketlerin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar.

WAN İçin Optimize Edilmiş Replikasyon

Replikasyon, olağanüstü bir durum durumunda kullanıcıların en kısa sürede yedeklenip çalıştırılmasını sağlar. Yöneticilerin VM'lerinde devam eden değişiklikleri uzak bir siteye çoğaltmasına ve canlı VM'lerde bir sorun olması durumunda çoğaltılan VM'lerden sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesine olanak tanır.

Kontrol Paneli ile merkezi yönetim

– Gerçek zamanlı durum güncellemeleri: Canlı işlem etkinliğini ve yedekleme sonuçlarını gerçekleştikçe görüntüleyin.

– Yedeklemelerinizi/geri yüklemelerinizi merkezi olarak yönetin: Yedeklemeleri başlatın ve VM'leri geri yükleyin, Yedekleme Konumlarını, Offsite Konumları ve çok daha fazlasını yapılandırın.

– Portala her yerden erişin: Yerel konsola erişmek için VPN kullanmaya veya fiziksel olarak yerinde olmaya gerek yoktur

o

Yedekleme Sistem Durumu İzleyicisi

Yedekleme Durumu İzleyicisi, müşterinin yedekleme verileriyle ilgili bütünlük sorunlarını algılamak için müşteriden gelen yedekleme depolama alanının durumunu proaktif olarak izler. Herhangi bir sorun bulursa, bir sonraki yedekleme işi sırasında etkilenen verileri tekrar yedekleyerek bunları otomatik olarak onarmaya çalışır.

AES-256 şifreleme

Yedeklerin şifrelenmesi, müşteri tarafından yapılandırılan AES-256 şifreleme anahtarları (parola) ile sağlanır. Tüm site dışı kopyalar AES-265 ile şifrelenir. Yerinde yedeklemeler (primary) için şifreleme isteğe bağlıdır ve desteklenir.

Yedekten anında önyükleme

Kullanıcılar, yedekleme bütünlüğünü etkilemeden herhangi bir VM sürümünü doğrudan yedekleme konumundan önyükleyebilir.

 

SEÇİM ÖZGÜRLÜĞÜ – TAM OLARAK İHTİYACINIZ OLAN LİSANSI SEÇİN

VM Backup ile aylık abonelik veya kalıcı lisans seçme seçeneğiniz vardır.

Aylık Abonelik:

 • En esnek seçenek: peşin maliyet yok, kullanım başına ödeme – yedeklenen VM başına aylık
 • One edition: Unlimited Plus
 • Destek, güncellemeler ve sürüm yükseltmeleri aylık ücrete dahildir
Sürekli:
 • Kalıcı lisans: host başına (unlimited sockets ve VM)

 • Sürümünüzü seçin: Unlimited Plus, Unlimited veya Standard

 • Destek, güncellemeler ve sürüm yükseltmeleri almak için SMA (Servis Bakım Anlaşması) gereklidir

SÜRÜME GENEL BAKIŞ – ÖZELLİK KARŞILAŞTIRMASI

  Unlimited Plus Sürümü Unlimited Sürüm Standart Sürüm
Kontrol Paneli (CP) 
Tüm VM Yedeklerinizi merkezi olarak izlemek ve yönetmek için bulut tabanlı tool
   
MS Azure'a Bulut Yedekleme    
Amazon S3'e Bulut Yedekleme    
Wasabi'ye Bulut Yedekleme    
Değişmez (Immutable) Bulut Yedekleme Amazon S3 
Sabit yedekler, Amazon S3'te nesne kilitlemeden yararlanılarak Amazon S3'te WORM - Write Once Read Many (Bir Kez Yaz, Çok Kez Oku) durumunda depolanır. Değişmez bir bulut depolama konumuna götürülen Offsite kopyalar, kullanıcı tanımlı değişmez ilke için hiç kimse tarafından silinemez veya değiştirilemez.
   
Değişmez (Immutable) Bulut Yedekleme Wasabi 
Değişmez yedeklemeler, Wasabi'de nesne kilitlemeden yararlanarak Wasabi'de bir WORM - Write Once Read Many (Bir Kez Yaz Çok Oku) durumunda saklanır. Değişmez bir bulut depolama konumuna götürülen Offsite kopyalar, kullanıcı tanımlı değişmez ilke için hiç kimse tarafından silinemez veya değiştirilemez.
   
Değişmez (Immutable) Bulut Yedekleme Azure Blob 
Sabit yedeklemeler, Azure Blob'da nesne kilitlemeden yararlanarak Azure Blob'da WORM - Write Once Read Many (Bir Kez Yaz, Çok Kez Oku) durumunda depolanır. Değişmez bir bulut depolama konumuna götürülen Offsite kopyalar, kullanıcı tanımlı değişmez ilke için hiç kimse tarafından silinemez veya değiştirilemez.
   
WAN İçin Optimize Edilmiş Replikasyon 
Bir işletmenin, sanal makinelerinin (VM'ler) uzak bir siteye devam eden bir kopyasını oluşturmasına ve canlı VM'lerde bir şeyler ters giderse hemen bu kopyaya geçmesine izin verir
   
Sürekli Veri Koruma (CDP-Continuous Data Protection) 
VM'leri 5 dakikada bir yedekleyerek veri kaybettiğiniz süreyi önemli ölçüde en aza indirin ve böylece Kurtarma Noktası Hedefinizi (RPO-Recovery Point Objective) optimize edin
   
MS Azure Stack HCI desteği    
İşlem Geçmişini Dışa Aktar (REST API aracılığıyla)    
Artırılmış Satır İçi Veri Tekilleştirme (Augmented Inline Deduplication)
Artırılmış Satır İçi Veri Tekilleştirme, ortak verilerin yedeklemeye veya Offsite konuma yalnızca BİR KEZ aktarıldığı anlamına gelir. Bu işlem, çoğu rakip gibi bir son işlem olarak değil, satır içi olarak gerçekleşir, bu da yalnızca değiştirilen verilerin en başından itibaren yedekleme havuzunuza gönderilmesini sağlar (aktarımdan sonra aynı verileri kaldırmak yerine). Sonuç: Üstün verimlilik, önemli ölçüde azaltılmış yedekleme depolama gereksinimleri ve inanılmaz yüksek yedekleme hızları.
 
Yedeklemeden Önyükleme 
Herhangi bir VM sürümünü yedekleme konumundan anında önyükleyin
 
MS Hyper-V Clusters (CSV) ve VMware vCenter desteği  
Exchange (Item-Level Restore) öğe düzeyinde geri yükleme 
Yedeklenen VM'lerden tek tek öğeleri geri yükleme
 
Dede-Baba-Oğul Arşivleme (GFS-Grandfather-Father-Son Archiving) 
Sürekli ve günlük yedeklemelerinizin üzerinde ve üzerinde yedekleme sürümlerini arşivleyin (yalnızca yerel yedeklemeler)
 
Birden fazla (Multiple) Offsite yedekleme konumu 
VM'lerinizin yedek kopyalarını yerel yedeklemenize ek olarak bir veya daha fazla Offsite konumda depolayın. Bulut konumları Unlimited Plus'ta mevcuttur.
 
LAN/Yerel Bağlantı Üzerinden Offsite Yedeklemeler 
VM'lerinizin ikincil kopyalarını NAS'lar veya dosya paylaşımları gibi ağ konumlarında depolayın. RDX sürücü dönüşlerini de kullanabilirsiniz.
WAN/İnternet Üzerinden Offsite Yedeklemeler 
Olağanüstü durum kurtarma (disaster recovery) için VM'lerinizin ikincil kopyalarını Offsite depolayın. Bu, bir internet bağlantısı aracılığıyla kendi Offsite depolama alanınıza (WAN Hızlandırma aracılığıyla optimize edilmiş aktarım hızlarıyla) veya bir bulut depolama sağlayıcısına yapılabilir.
Dosya Düzeyinde Geri Yükleme (File Level Restore)
VM'leri farklı bir hosta geri yükleme
Sandbox Geri Yükleme ve Yedekleme doğrulaması (Restore & Backup verification)
Olağanüstü (disaster) durum meydana geldiğinde güvence altında olduğunuzdan emin olmak için bir kurtarma planı oluşturun ve test edin
Esnek Yedekleme Zamanlaması
Sıcak/Canlı Yedeklemeler 
Çalışan VM'leri durdurmak zorunda kalmadan yedekleyin
Hızlı ve Küçük Yedeklemeler – Sıkıştırma
Klonu Geri Yükle 
Canlı VM'lerinizin üzerine yazmanıza gerek kalmadan VM'leri aynı ana bilgisayara ancak farklı bir adla geri yükleyin
Fiziksel sunucu yedeklemesi 
Ağınızdaki sanallaştırılmamış fiziksel makineleri yedeklemek için Fiziksel Sunucu Yedekleme'yi kullanın
Sektör lideri: 7/24 Premium Teknik Destek
Yedeklemelerin Askeri Sınıf (AES) Şifrelemesi Primary ve Offsite Backups Primary ve Offsite Backups Sadece Offsite Backup
Yedekleme Saklama Otomatik Otomatik Otomatik
 

BİR BAKIŞTA DAHA FAZLA YEDEKLEME VE KURTARMA ÖZELLİĞİ

YEDEKLEME ÖZELLİKLERİ

 • Sıcak/Canlı Yedeklemeler (Hot/Live Backups): Herhangi bir kesinti gerektirmeden bir düğmeye basarak ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir zamanda yedekleme gerçekleştirin.
 • Esnek yedekleme (Flexible backup) zamanlaması: Bireysel zaman ayarlarında tam otomatik yedekleme (her 5 dakikada bir).
 • Eşzamanlılık: Birden çok sanal makinenin aynı anda yedeklenmesi.
 • Saklama politikaları (Retention policies): Yedeklemeler için bekletme sürelerini ayrı ayrı tanımlayın ve değiştirin.
 • Dede-Baba-Oğul Arşivleme (GFS-Grandfather-Father-Son Archiving): Yıllar, aylar ve haftalar için özel hiyerarşik yedekleme aralıkları ayarlayın.

KURTARMA ÖZELLIKLERI

 • Anlık İş Sürekliliği: Çoğaltılan sanal makinelerin önyüklenmesi için iyileştirilmiş süre.
 • Klon olarak kurtarma: Aynı veya diğer hipervizörlerin sanal makinelerinin geri yüklenmesi.
 • Exchange öğe düzeyinde geri yükleme: Tek tek posta kutularını veya e-postaları yedeklenmiş bir Exchange VM'den geri yükleyin.
 • Sandbox Geri Yükleme ve Yedekleme Doğrulaması: Yedekleme veritabanı için bir kurtarma ve test senaryosu ayarlayın.
 • Granular Restore: Yedeklenen Windows VM'lerinden dosya veya klasörlerin dosya tabanlı kurtarılması.

VM Backup'ı ve tüm özelliklerini şimdi deneyin - 30 gün boyunca ücretsiz!

HYPER-V VE VMWARE İÇİN VM YEDEKLEME

Microsoft Hyper-V

Microsoft Hyper-V'yi yedekleme ve çoğaltma karmaşıklığını ortadan kaldırmak için tasarlanan VM Backup, gelişmiş yedekleme görevlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Son derece uygun fiyatlarla Hyper-V için tam destek sunar ve sezgisel kullanıcı arabirimi, yedekleme, geri yükleme ve çoğaltma işlerini yapılandırmanızı ve çalıştırmanızı kolaylaştırır.

VMware'in

VM Backup'ı kullanarak VMware ortamınızı kolay ve uygun maliyetli bir şekilde koruyun. Sezgisel bir arabirim aracılığıyla tüm ana bilgisayarlarda VMware sanal makine (VM) yedekleme görevleriniz üzerinde tam kontrolün keyfini çıkarın ve VM Backup'ı VMware yedeklemesi için mantıklı seçiminiz haline getirin.

VM Backup, hem VMware'i hem de Microsoft Hyper-V'yi tek bir konsoldan ve birden çok teknolojiden destekler:

Exchange ve SQL desteği

Exchange Server ve SQL VM'lerini veya Microsoft'un VSS Yazıcısı ile uyumlu diğer uygulamaları yedekleyin.

Linux VM desteği

Makineyi kapatmadan dosyayla tutarlı Linux VM'lerini yedekleyin.

Esnek yedekleme hedefleri

Yedeklemeleri yerel bir sürücüye veya UNC paylaşımına kaydedin. İş yeri dışı kopyaları yerel sürücüye, UNC paylaşımına, tek veya birden çok konuma (değiştirilmiş) veya iş yeri dışı (WAN) Yedekleme Sunucusuna kaydedin.

Desteklenen yedekleme ortamı
 • USB harici sürücüler ve flash sürücüler eSata harici sürücüler
 • Dosya sunucusu ağ paylaşımları (UNC aracılığıyla)
 • NAS cihazları (UNC üzerinden)
 • Dahili sabit sürücüler (yalnızca değerlendirme amacıyla önerilir)
 • RDX kartuşları
 • İnternet / WAN üzerinden site dışı yedekleme sunucusu
ReFS bölümleri için destek
NTFS'ye ek olarak bir ReFS bölümüyle Hyper-V ana bilgisayarındaki/Hyper-V ana bilgisayarındaki VM'leri yedekleyin ve geri yükleyin.
MS Azure, Amazon S3 ve Wasabi ile yerel entegrasyon

Yedeklerinizi bu bulut depolama sağlayıcılarından birinde depolamak hızlı ve kolaydır. Verileri aktarabilmek için tek yapmanız gereken erişim kimlik bilgilerinizi girmek. Ek kaynaklara gerek yok!

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın