Türkçe
English
Azerbaycan
Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir
Blog
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Blog
Çözümlerimizle ilgili güncel gelişmelere ve duyurulara ulaşmak için aşağıdaki yazılara gözatabilirsiniz
Microsoft Exchange Sunucularındaki Güvenlik Zaafiyeti
28.000'den fazla Exchange sunucusu, aktif olarak istismar edilen hatalara karşı savunmasız Microsoft, aktif olarak istismar edilen bir (bug) güvenlik açığını düzeltti, ancak 28.500 Exchange sunucusu hala açıkta
Hornetsecurity 2023 Yedekleme ve Kullanılabilirlik Şampiyon Seçildi
Hornetsecurity 2023 Yedekleme ve Kullanılabilirlik Duygusal Ayak İzi Raporu'nda Şampiyon Seçildi Sınıfının En İyisi Bileşik Puanı Hornetsecurity, 9,1/10'luk kategori lideri bileşik memnuniyet puanıyla standardı belirleyerek kategorinin en iyi yarışmacısı olduğunu kanıtladı.​
Hornetsecurity, Yedekleme ve Erişilebilirlik Alanında Pazar Lideri
Hornetsecurity, Yedekleme ve Erişilebilirlik Alanında Pazar Lideri Olarak Adlandırıldı Sınıfının En İyisi Bileşik Puanı Hornetsecurity, 9.1/10'luk kategori lideri bileşik memnuniyet puanı ile ölçütü belirleyerek kategoride en iyi yarışmacı olduğunu kanıtlıyor.
Uzaktan Yönetim Anketi
Uzaktan Yönetim Anketi (Remote Management Survey) Ankete göre, her 5 BT çalışanından 1'i uzaktan çalışanların güvende olmadığını söylüyor Hornetsecurity tarafından yapılan 2022 Uzaktan Yönetim Anketi'nden önemli çıkarımlar BT uzmanlarının %18'i uzaktan çalışanların güvenli bir şekilde çalışmadığına ve şirket verilerinin risk altında olduğuna inanıyor Her 10 BT uzmanından 8'i, uzaktan çalışmanın, aksi takdirde mevcut olmayan siber güvenlik risklerini kesin olarak ortaya çıkardığına inanıyor. Her 4 BT uzmanından 3'üne göre, çalışanlar hassas şirket verilerine erişmek için kişisel cihazları kullanıyor Her 3 kuruluştan 1'i uzaktan çalışanlara siber güvenlik farkındalığı eğitimi vermiyor Her 6 kuruluştan 1'i doğrudan uzaktan çalışmayla ilgili bir siber güvenlik olayına maruz kaldı
Ransomware (Fidye yazılımı)
Fidye yazılımı (Ransomware) nedir? Fidye Yazılımlarına karşı nasıl korunabilirsiniz? "Fidye yazılımı" kelimesi İngilizce'den gelir ve tercüme edilen "para için rehin tutulan" anlamına gelen "fidye" terimini içerir. Fidye yazılımı, bilgisayarın kullanıcı için kilitlenmesini sağlayan ve yalnızca fidye ödenerek tekrar açılabilen bilgisayarlar için kötü amaçlı bir programdır. Fidye yazılımı tam olarak nasıl çalışır? Fidye yazılımı tehlikesi ne kadar büyük? Fidye yazılımlarına karşı kendinizi nasıl koruyabilirsiniz? Bu yazıda açıklayacağız!
Malware (Kötü Amaçlı Yazılım)
Kötü Amaçlı Yazılım (Malware) Nedir? Ne tür Kötü Amaçlı Yazılımlar var? Kötü amaçlı (Malware) yazılım terimi, her türlü kötü amaçlı yazılımı tanımlamak için kullanılır. Buradaki odak noktası, hasara neden olmak için bilginiz olmadan cihaza yüklenen kötü amaçlı yazılımlardır. Sonuç, daha yavaş bir cihaz veya hatta tamamen yok olmadır, bu nedenle kendinizi kötü amaçlı yazılımlara karşı mümkün olduğunca etkili bir şekilde korumalısınız. Ancak birçok kötü amaçlı yazılım türünün arkasında tam olarak ne var? Ve olası bir saldırıya karşı ne yapabilirsiniz?
Bilgisayar Virüsü
Bilgisayar Virüsleri Nedir? Bilgisayar Virüsleri nasıl çalışır? Herkes bilgisayar virüslerinden bahsediyor. Bilgisayarınıza sessizce yayılabilen ve büyük hasara neden olabilen PC virüsleri hakkında düzenli uyarılar vardır. Peki bilgisayar virüsü tam olarak nedir? Birini ortadan kaldırma şansı nedir? Ve onlara karşı ne tür bir koruma gerçekten etkilidir?
Başarılarla geçen 2023 Yılının Sonuna Geldik
MailStore, 2023 IT-Awards Okuyucuların Seçimi Ödülü'nde Platin Plaket kazandı; Bu yıl da Ekim ayının sonunda çok özel bir tarih yaşadık: Insider portallarının yıllık Okuyucuların Seçimi Ödülleri dokuzuncu kez verildi. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, BigData-Insider, CloudComputing-Insider, DataCenter-Insider, Dev-Insider, IP-Insider, Security-Insider ve Storage-Insider dergilerinin okuyucuları, Cool Cooling, , Managed Cloud Hosting ve Arşivleme gibi çeşitli kategorilerde en iyi BT çözümlerine oy verdi.
MailStore Outlook Eklentisi Dağıtımı
Bir MailStore Server kurulumu, yazılım dağıtımı kullanılarak istemci makinelere yüklenebilen bir Windows Installer paketi (MSI) olarak MailStore Outlook Eklentisini içerir. MSI paketini masaüstünüzdeki bağlantı aracılığıyla bulabilirsiniz MailStore İstemcisini Diğer Bilgisayarlara Kurun veya MailStore Server kurulum klasörünüzün Setup- klasöründe. Bu makalede, MailStore Outlook Eklentisinin Active Directory grup ilkeleri aracılığıyla dağıtımı ve yapılandırması açıklanmaktadır.
MailStore Client (İstemci) Dağıtımı
Bir MailStore Server kurulumu, yazılım dağıtımı kullanılarak istemci makinelere yüklenebilen bir Windows Installer paketi (MSI) olarak MailStore İstemcisini içerir. MSI paketini masaüstünüzdeki bağlantı aracılığıyla bulabilirsiniz MailStore İstemcisini Diğer Bilgisayarlara Kurun veya MailStore Server kurulum klasörünüzün Setup- klasöründe. Bu makalede, MailStore İstemcisi'nin Active Directory grup ilkeleri aracılığıyla dağıtımı ve yapılandırması açıklanmaktadır.
MailStore Server Yedekleme ve Geri Yükleme
MailStore Server, canlı bir sistem olarak tasarlanmıştır ve bu nedenle, verileri kalıcı olarak işleyen veya koruyan diğer sistemler gibi, donanım veya sistem arızalarından kaynaklanan veri kaybına karşı yedeklerle korunmalıdır. Teknik İpucu: Yedekleme Oluşturma MailStore Server, tüm kullanıcı ayarları dahil olmak üzere e-posta arşivinin tam yedeklemesini gerçekleştirmek için iki yöntemi destekler: MailStore Server entegre yedekleme özelliği ve harici yedekleme yazılımının kullanımı.
MailStore Versiyon Farkları
Kuruluma başlamadan önce, lütfen mevcut lisansınızın yazılımı yükseltmeye gerçekten izin verip vermediğini kontrol edin. Kurulumdan önce, ilgili sürümlerdeki tüm değişiklikler hakkında bilgi için aşağıdaki detayları okuyun. Arşivinizin yeni bir yedeğini aldığınızdan emin olun. MailStore Server'ı yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. MailStore Server'ın kurulu olduğu sunucunun sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın